مقالات

چطور از سوختن وسایل برقی در زمان نوسان یا قطعی برق جلوگیری کنیم!

چطور از سوختن وسایل برقی در زمان نوسان یا قطعی برق جلوگیری کنیم!

نوسان های برق می تواند تاثیر بسیار مخربی روی لوازم برقی داشته باشد و لوازم برقی های حساس و گران را از بین ببرد. در این روزها با افزایش قیمت دلار و افزایش نجومی قیمت لوازم برقی هستیم. مسلما با سوختن لوازم برقی جایگزین کردن آنها کار بسیار سختی خواهد بود. بنابراین برای کم کردن هزینه ها باید تا جایی که می توان ازین دستگاهها محافظت نمود. اما نوسانات برق چیست؟ و برای جلوگیری از سوختن لوازم برقی ناشی از قطع برق چه کارهایی باید انجام داد؟

تابلو برق ژنراتور اضطراری چگونه کار می کند؟

تابلو برق ژنراتور اضطراری چگونه کار می کند؟

دستگاه دیزل ژنراتور به عنوان منبع تامین کل مصرف انرژی الکتریکی یا قسمتی از آن به کار برده می‌شود و با توجه به نوع سیستم طراحی و انتخاب می‌گردد. تابلو کنترل ژنراتور با قطع برق شهر به طور اتوماتیک معمولا بعد از گذشت چند ثانیه دیزل ژنراتور را روشن نموده و پس از رسیدن به فرکانس لازم، آن را وارد مدار می‌نماید. تابلو دستی دیزل ژنراتور بعد از قطع برق شهری ، توسط اپراتور راه اندازی می شود.

محاسبه باتری مناسب برای یو پی اس

محاسبه باتری مناسب برای یو پی اس

«یو پی اس» (UPS) یا «منبع تغذیه بدون وقفه» (Uninterruptible Power Supply) از تجهیزات پرکاربردی در صنعت برق است که برای پشتیبانی و تأمین بار‌های الکتریکیِ معمولاً حساس در هنگام قطعی برق اصلی یا تغییرات شدید ولتاژ مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی برق اصلی قطع باشد، یو پی اس به یک منبع برای تغذیه بار‌های مهمِ متصل به آن نیاز دارد. این منبع، که یو پی اس از آن تغذیه می‌شود، باتری است.