برای خرید بهتر موتور برق های خانگی

با انواع موتور برق های خانگی آشنا شوید

معرفی به دوستان

موتور برق‌ها جز دسته تولید کننده‌های برق بشمار می آیند این دستگاهها از دو بخش موتوری و ژنراتوری تشکیل شده اند و با توجه به نوع سوخت، تعداد فاز و ظرفیت توان مورد نیاز می‌توان موتور برق متناسب با شرایط بهره برداری را انتخاب کرد. انواع موتور برق خانگی از نظر نوع کاربرد جهت تامین برق شهری در منازل و مکان‌ها و مراکز کوچک قابل استفاده می‌باشند.

با انواع موتور برق های خانگی آشنا شوید

برای تولید برق، موتور برق‌ها از دو بخش عمده موتوری و ژنراتوری تشکیل شده اند، بخش موتور این دستگاه محرکه مکانیکی برای به کار انداختن شفت ژنراتور را تامین می‌کند. همچنین برای مصارف صنعتی باتوجه به توان بالای مورد نیاز دیزل ژنراتور‌های بزرگتر و برای مصارف شخصی ازموتور برق‌های کوچک می‌توان بهره گرفت. موتور برق در دو دسته تکفاز و سه فاز ساخت و تولید می‌گردند و به دلیل کاربرد در صنایع مختلف دارای اندازه و ساختار مختلفی می‌باشند. اکثر موتور برق‌های بیش‌تر از ده کیلو وات به صورت سه فاز طراحی و ساخته می‌شوند.
انواع موتور برق خانگی از نظر نوع کاربرد جهت تامین برق شهری در منازل و مکان‌ها و مراکز کوچک قابل استفاده می‌باشند. برای کار‌های روزمره و نیاز کوتاه مدت به انرژی الکتریکی موتور برق خانگی با توان های پایین از۱ تا ۵ KVA توصیه می‌شود.

انواع موتور برق‌های خانگی

موتور برق خانگی بر اساس نوع سوخت به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

برقی

دیزلی

گازی
موتور برق بنزینی از پرکاربردترین و رایج‌ترین در میان موتور برق‌ها می‌باشند؛ که برای کارکرد‌های طولانی مناسب می باشداما به دلیل تولید گاز‌های دی اکسید کربن در اثر سوختن بنزین و آلوده کردن هوامناسب برای استفاده در محیط‌های بسته نمی‌باشد.
نوع دیزلی از قوی‌ترین نوع موتور برق‌ها به شمار می‌رود. موتور برق دیزلی به دلیل تولید آلاینده‌های زیاد سازگار با محیط زیست نمی‌باشد. باید توجه داشت که صدای زیادی تولید می‌کنند و از نظر سایز و وزن، بزرگ و سنگین هستند. اما از نظر کارکرد و بازدهی مدت زمان و توان بیشتری را نسبت به نوع گازسوز و بنزینی دارند.

موتو برق گازسوز نسبت به دو مدلهای دیگر موتور برق‌ها پر کاربرد نبوده و قدرت کمتر نسبت به نوع بنزینی و گازوئیلی دارند. اما باید توجه کرد که این نوع موتور برق طول عمر بیشتری نسبت به موتور برق‌های بنزینی دارد، آلاینده‌های کم تری تولید می‌کند و خطرات استفاده از آن کمتر می‌باشد. موتور برق‌های گازی به دلیل دسترسی به گاز شهری گزینه مناسبی برای بکارگیری است.


در هنگام خرید موتور برق‌های خانگی به نکات زیر توجه کنید:

حتما ظرفیت بهره برداری را قبل از خرید به درستی بررسی و محاسبه نمایید و موتور برق را متناسب با نیاز واقعی تهیه کنید.
صدای موتور برق در خانه، ممکن است موجب آزار شود حتما برندی خریداری کنید که میزان صدای تولیدی آن پایین باشد. و یا درصورت امکان در  محلی از منزل نصب گردد که صدا به محیط داخل خانه انعکاس پیدا نکند
اگر در شهر زندگی می‌کنید موتور برق بنزینی خریداری کنید، درست است که موتور برق دیزلی نسبت به موتور برق بنزینی مزیت‌هایی دارد، اما خرید بنزین برای شما راحت‌تر است.

نظرات

 
   
 
Captcha