سخنگوی صنعت برق: تغییر ساعات اداری در ۲۸ استان /تیر و مرداد گرمی در پیشرو داریم

سخنگوی صنعت برق: تغییر ساعات اداری در ۲۸ استان /تیر و مرداد گرمی در پیشرو داریم

معرفی به دوستان

رجبی مشهدی از موافقت استانداران ۲۸ استان با تغییر ساعات کار ادارات در کشور گفت: بجزء استان های تهران، همدان و فارس بقیه استان ها تغییر ساعت کاری به منظور کاهش مصرف برق را پذیرفته و در حال اجرا هستند.

سخنگوی صنعت برق: تغییر ساعات اداری در ۲۸ استان /تیر و مرداد گرمی در پیشرو داریم

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر از موافقت استانداران ۲۸ استان با تغییر ساعات کارادارات در کشور خبرداد.

 وی افزود: بجزء استان های تهران، همدان و فارس بقیه استان ها تغییر ساعت کاری به منظور کاهش مصرف برق را پذیرفته و در حال اجرا هستند.

 رجبی مشهدی همچنین اظهارداشت: رایزنی ها برای کسب موافقت استانداران سه استان مزبور نیز در حال انجام است.

سخنگوی صنعت برق و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر گفت: هیئت وزیران در سال گذشته طی مصوبه ای اختیاراتی را به استانداران تفویض تا با همکاری شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق نسبت به اصلاح ساعات کار ادارات خود جهت کاهش مصرف در ساعات اوج مصرف اقدام کنند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا ساعات شروع و پایان کار در همه استان های کشور یکسان خواهد بود، افزود: خیر؛ براساس شرایط منطقه ای تصمیم گیری شده است.

رجبی مشهدی اظهارداشت: بر اساس مصلحت اندیشی و برنامه ریزی استانداران سراسرکشور آغاز کار ادارات یک ساعت زودتر و خاتمه کار نیز یک تا یک ساعت و نیم زودتر صورت می گیرد به طوری که در ساعات اوج مصرف برق یعنی ۱۲ تا ۱۶ عصر این کاهش بار بتواند به تامین برق همه متقاضیان کمک کند.

وی ضمن اشاره به اینکه امسال تیر و مرداد گرمی در پیشروست، گفت: بررسی های هواشناسی نشان می دهد در محاسبات و برآوردهای میان مدت حتی مرداد ۱ تا ۱,۵ درجه گرمتر از تیر خواهد بود بنابراین روند افزایش مصرف انرژی برق را در مرداد ماه سال جاری نیز خواهیم داشت.

سخنگوی صنعت برق و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر یادآورشد: ضرورت دارد با توجه به اهمیت موضوع برنامه کاهش ساعات کاری ادارات در ماه مرداد همانند تیر ماه انجام شود.

نظرات

 
   
 
Captcha