اجرای پروژه نصب نیروگاه خورشیدی در مرکز پایتخت

اجرای پروژه نصب نیروگاه خورشیدی در مرکز پایتخت

معرفی به دوستان

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7 از اجرای پروژه نصب نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه(On-Grid) در ساختمان مرکزی و نواحی 1 و 3 منطقه خبر داد.

اجرای پروژه نصب نیروگاه خورشیدی در مرکز پایتخت

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، عباس مافی ضمن بیان این خبر گفت: با عنایت به رویکرد استفاده از انرژی های تجدید پذیر و مزایای استفاده از سیستم های خورشیدی و سازگاری با محیط زیست جهت تولید برق و همچنین باتوجه به شرایط اقلیمی ایران و شهر تهران و تابش نور خورشید و آفتابی بودن هوا در اکثر روزهای سال، استفاده از تجهیزات خورشیدی در ایران مناسب بوده و می توان بخشی از انرژی مورد نیاز را از این طریق تولید و تامین کرد.
وی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه نصب نیروگاه خورشیدی در ساختمان مرکزی شهرداری منطقه 7 ، افزود: یک ساختمان دارای برق خورشیدی متصل به شبکه، همواره از دو منبع برق خورشیدی و برق شهری به طور ترکیبی استفاده می‌کند. هرگاه برق خورشیدی تولیدی کمتر از برق مصرفی ساختمان باشد، برق شهری آن را جبران کرده و هر گاه این مقدار مازاد بر مصرف باشد، قابل تزریق و فروش به شبکه برق شهری است .
معاون شهردار منطقه 7 بیان داشت: نیروگاه خورشیدی On-Grid (متصل به شبکه) در منطقه 7 دارای ظرفیت تولید 12 کیلو وات در ساعت، ناحیه یک 5 کیلو وات در ساعت و ناحیه سه 10 کیلو وات در ساعت برق بوده و موجب می شود تا انرژی دریافت شده از سیستم توسط پنل ها با خروجی سینوسی مستقیما وارد اینورتر ( Inverter ) یا همان مبدل برق دستگاه الکترونیکی شده و تولید جریان برق و تزریق آن به شبکه کند.
وی یادآور شد: کاهش استفاده از منابع انرژی تجزیه ناپذیر و حفظ منابع انرژی، کاهش آلودگی هوا و بهبود کیفیت محیط زیست و کاهش هزینه های انرژی مصرفی از جمله مزایای استفاده از انرژی خورشیدی به عنوان انرژی پاک است.

نظرات

 
   
 
Captcha