وزیر نیرو: 3000 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی تا پایان سال به مدار می‌آید

وزیر نیرو: 3000 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی تا پایان سال به مدار می‌آید

معرفی به دوستان

رضا اردکانیان با اشاره به بهره‌برداری از ۱۵ نیروگاه جدید در طول یکسال گذشته، گفت: تا پایان امسال نیز حدود سه هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده خواهد شد.

وزیر نیرو: 3000 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی تا پایان سال به مدار می‌آید

وزیر نیرو در گفتگو با بخش خبری ساعت ۲۱ با تاکید بر اینکه با همراهی تمامی مشترکان برق کشور تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کرده‌ایم، ادامه داد: در طی یکسال گذشته توانسته‌ایم با بهره‌برداری از ۱۵ نیروگاه جدید در ۱۲ استان کشور حدود سه هزار و ۲۵۱ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور بیفزایم و رکورد جدیدی را در این زمینه ثبت کنیم.

وی افزود: همکاران صنعت برق در بخش‌های پژوهشی نیز توانسته‌اند با تغییراتی در سیستم کار نیروگاه‌ها و بهبود عملکرد واحد‌های موجود ۵۶۴ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کنند تا جمعا برای پیک تابستان ۹۸ در حدود سه هزار و ۸۱۵ مگاوات افزایش تولید برق داشته باشیم.

وزیر نیرو تاکید کرد: همچنین در تابستان ۹۸ توانسته‌ایم با اجرای ۱۱ برنامه مدیریت مصرف بیش از سه هزار و ۸۰۰ مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم و رکورد جدیدی را در این بخش به ثبت برسانیم.

اردکانیان تصریح کرد: در تلاشیم تا در تابستان‌های پیش‌رو نیز این عادت خوب را حفظ کرده و باز هم رکورد مدیریت مصرف برق را بشکنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید به بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستای کشور آبرسانی شده است، عنوان کرد: در طی ۶ سال اخیر جمعیتی بالغ بر ۶.۷ میلیون نفر از هموطنان روستایی از ما شبکه آب سالم و پایدار برخوردار شده‌اند.

وزیر نیرو تاکید کرد: این روند تا پایان دولت دوازدهم به گونه‌ای ادامه پیدا خواهد کرد که هر هفته به ۳۰ روستای کشور آبرسانی شود تا در انتهای دولت تدبیر و امید به رکورد آبرسانی به ۱۰ میلیون جمعیت روستایی دست پیدا کنیم.

اردکانیان با اشاره به اینکه تا پایان امسال یک هزار و ۱۲۴ روستای دیگر به شبکه آب سالم و پایدار متصل خواهند شد، بیان کرد: همچنین براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا انتهای امسال در ۹ استان کشور ۱۰ سد بزرگ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان سال ۹۸ تعداد ۲۹ تصفیه‌خانه فاضلاب در ۱۶ استان کشور وارد مدار خواهد شد، اضافه کرد: براین اساس تا پایان سال هر هفته یک تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر نیرو با اشاره به افتتاح ۱۲ تصفیه‌خانه آب در ۹ استان کشور، اظهار کرد: همچنین در بخش برق نیز تا پایان سال حدود سه هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده خواهد شد.

نظرات

 
   
 
Captcha