بررسی چشم انداز اتصال شبکه برق ایران و روسیه

بررسی چشم انداز اتصال شبکه برق ایران و روسیه

معرفی به دوستان

وزیران انرژی روسیه و ایران در گفت وگوی تلفنی چشم انداز اتصال شبکه برق دو کشور از طریق خاک جمهوری آذربایجان، گرجستان و ارمنستان را بررسی کردند.

بررسی چشم انداز اتصال شبکه برق ایران و روسیه

در گفت وگوی تلفنی الکساندر نوواک با رضا اردکانیان دو طرف موافقت کردند که نشست کمیسیون اقتصادی دو کشور به مدت سه روز در شهر‌های تهران و اصفهان برگزار شود.

براساس این گزارش، پانزدهمین دور کمیسیون همکاری‌های بین دولتی ایران و روسیه قرار است ۱۶ ژوئن برابر با ۲۶ خرداد ماه سال آینده در ایران برگزار شود.

دو طرف همچنین تصمیم گرفتند ۲۵ اردیبهشت ماه سال آینده کنفرانسی درباره همکاری اقتصادی و تجاری بین ایران و قفقاز شمالی در پایتخت ایران برگزار شود.

چندی پیش لوان جاگاریان اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا بر همکاری روسیه و ایران در بخش انرژی و اجرای قرارداد‌های امضا شده تاثیر نمی‌گذارد.

به گفته وی، مسکو به طور کلی از پویایی در روابط و توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه انرژی راضی است.

گفتنی است، دو روز پیش با اشاره به گفت وگوی تلفنی وزیران انرژی روسیه و ایران اعلام کرد: نوواک و اردکانیان به عنوان رئیسان کمیسیون مشترک همکاری دو کشور بار دیگر بر همکاری‌های بین المللی تاکید کردند همچنین جهت گیری‌های اصلی گسترش روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه، از جمله همکاری در حوزه انرژی، کشاورزی و سایر صنایع مورد توجه دو طرف قرار گرفت.

دو طرف در ادامه این گفت وگو در خصوص زمینه‌های گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری تبادل نظر کردند.

یادآور می‌شود که چهاردهمین کمیسیون مشترک همکاری ایران و روسیه اسفند سال گذشته در ۱۵ کارگروه حمل و نقل، استاندارد، بانکی، گردشگری، ورزش و جوانان، سرمایه‌گذاری، اتمی، آموزش عالی، صنعتی، اتحادیه اقتصادی اوراسیا، گمرکی، بهداشت، فرهنگ، انرژی و معدن در مسکو برگزار شد.

نشست مقدماتی پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه نیز روز هفتم آذر ماه سال جاری با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه و الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه در مسکو برگزار شد.

وزیر نیرو پس از آن دیدار گفت: با توجه به موضع گیری‌های خوب روسیه در مقابل اقدام غیرقانونی آمریکا مبنی بر خروج غیر قانونی از برجام، ما امیدواریم که روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف بیش از پیش گسترش یابد.

اردکانیان خاطرنشان کرد: ایران میزبان پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری دو کشور است و ما با توجه به موضع گیری‌های خوب دولت روسیه بویژه در هفته‌های اخیر و پس از خروج یک جانبه و غیر قانونی آمریکا از توافق هسته ای، امیدواریم در عرصه‌های مختلف روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

نظرات

 
   
 
Captcha