مصرف برق تهران ۱۴۰۰ مگاوات کمتر از تولید است

مصرف برق تهران ۱۴۰۰ مگاوات کمتر از تولید است

معرفی به دوستان

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی گفت:اکنون ۱۴۰۰ مگاوات کسری تولید نسبت به مصرف برق در تهران وجود دارد.

مصرف برق تهران ۱۴۰۰ مگاوات کمتر از تولید است

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: اکنون ۱۴۰۰ مگاوات کسری تولید نسبت به مصرف برق در تهران وجود دارد.

محسن طرزطلب امروز در حاشیه بازدید رضا اردکانیان وزیر نیرو از واحد‌های اول و دوم بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پرند، افزود: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، تا پایان برنامه ششم توسعه (سال ۱۴۰۰) کسری تولید نسبت به مصرف تهران به سه هزار و ۴۰۰ مگاوات می‌رسد.

وی ادامه داد: این کسری در پایان برنامه هفتم توسعه (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۵ خورشیدی) به پنج هزار و ۴۰۰ مگاوات می‌رسد که باید بخشی از این کسری را با به مدار آمدن کامل نیروگاه پرند و نیروگاه‌های رودشور و ساوه جبران می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی اضافه کرد: در کنار افزایش ظرفیت تولید، امیدواریم مدیریت مصرف نیز به تامین پایدار برق تهران در سال‌های آینده کمک کند.

طرزطلب اظهار داشت: تا زمان اوج مصرف سال آینده، ۱۰ واحد بخار به ظرفیت یک هزار و ۶۰۰ مگاوات توسط بخش خصوصی و دولتی وارد مدار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که این سرمایه گذاری‌ها از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید جبران شود.

بر اساس این ماده قانونی، با ساخت بخش بخار نیروگاه ها، باید سوخت صرفه‌جویی شده یا مبلغ معادل آن به سرمایه گذاران پرداخت شود.

طرز طلب تاکید کرد: اگر دولت منابع مالی کافی برای پرداخت معادل ریالی این صرفه جویی‌ها را در اختیار ندارد، پیشنهاد می‌کنیم که سوخت (گازوئیل) تحویل سرمایه گذاران بدهد

نظرات

 
   
 
Captcha