واریانت جدید کرونا اُمیکرون

آیا کرونا با اُمیکرون خاتمه می یابد؟

معرفی به دوستان

هنوز برای قضاوت کردن در مورد سویه امیکرون زود است و نباید به خبرهایی مبنی بر اینکه با شیوع این سویه پایان اپیدمی نزدیک است، دل خوش باشیم. کبد چربی اغلب به آن اندازه شدید نیست که موجب نارسایی کامل کبد شود، و باید توجه داشت که این اندام قدرت بازسازی خود را نیز دارد. در صورت دنبال کردن یک رژیم غذایی مناسب و انجام اقدامات پیشگیرانه، امکان بهبود آسیب وارده به کبد وجود دارد. در ادامه با برخی نشانه‌های بیماری کبد چرب بیشتر آشنا می‌شویم.

آیا کرونا با اُمیکرون خاتمه می یابد؟

هنوز برای قضاوت در مورد رفتار سویه جدید کرونا (اُمیکرون) زود است. اخیرا خبری به نقل از رییس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی در مورد خفیف بودن بیماری مبتلایان سویه اُمیکرون منتشر شده که بعضی افراد آن را به معنای پایان کرونا دانسته‌اند.

این در حالی است که آفریقای جنوبی تاکنون افراد با سنین بالاتر را واکسینه کرده و در نتیجه ممکن است بیشتر مبتلایان سویه جدید، کودکان و جوانان باشند. به طور طبیعی، شدت همه‌ی سویه‌های کرونا در کودکان و نوجوانان کمتر بوده است.

هنوز برای قضاوت کردن در مورد سویه اُمیکرون زود است. دل بستن به خبرهای اینچنینی یادآور اوایل کرونا است که بعضی محققان اعلام می‌کردند با شروع فصل گرما، کرونا پایان خواهد گرفت!

واکسیناسیون و ادامه مراقبت‌های بهداشتی در حال حاضر تنها راه حل برای مراقبت از جان خود و عزیزانمان است.

نظرات

 
   
 
Captcha