سه هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال۱۴۰۰ از مدار خارج می شود

سه هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال۱۴۰۰ از مدار خارج می‌شوند

معرفی به دوستان

یک مقام مسئول در توانیر گفت:برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود سه هزار مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد.

سه هزار مگاوات نیروگاه فرسوده تا سال۱۴۰۰ از مدار خارج می‌شوند

یک مقام مسئول در توانیر با اشاره به نوسازی نیروگاه‌های فرسوده در کشور گفت: با اتمام دوره نیروگاه‌های فرسوده بازسازی و یا برچیده می‌شوند.

او ادامه داد: به طور معمول نیروگاه‌های حرارتی با عمر بالای ۲۵ سال نیازمند نوسازی و بازسازی هستند به طوری که در کشور ما نیز در حال حاضر از مجموع حدود ۷۵ هزار و نه هزار مگاوات ظرفیت اسمی نصب شده تولید برق کشور، ۱۲ هزار و ۲۶ مگاوات، ظرفیت واحد‌های حرارتی است که بیش از ۲۵ سال از عمر آن‌ها می‌گذرد.

این مقام مسئول با اشاره به تعداد نیروگاه‌های فعال در کشور بیان کرد: در حال حاضر چیزی بالغ بر ۹۰ نیروگاه برق فعال در کشور داریم.

وی با اشاره به وجود نیروگاه‌های فرسوده در کشور گفت: هرچه سریعتر باید طی یک برنامه ریزی مدون و جامع، برای جمع آوری این نیروگاه‌ها اقدام لازم به عمل آید.

او اضافه کرد: برنامه ما این است تا سال ۱۴۰۰ حدود سه هزار مگاوات نیروگاه‌های فرسوده کشور را بازنشست کنیم که می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان نیروگاهی داشته باشد.

این مقام مسئول گفت: میزان راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور هم اکنون حدود ۳۸.۵ درصد است که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم این میزان به ۴۰ درصد برسد.

وی در پایان گفت: در سال ۵۷ ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور ۷۲۴۰ مگاوات بوده که در حال حاضر به ۸۰ هزار مگاوات رسیده است.

نظرات

 
   
 
Captcha