افتخاری دیگر توسط محققان کشور محقق شد؛

امکان تبدیل آب شور کویر به آب شیرین در ایران با دستگاه تصفیه نانویی

معرفی به دوستان

یک شرکت دانش بنیان در کشورمان ایران دستگاهی برای تصفیه آب شور و تبدیل آن به آب شیرین ساخته که برای استفاده در مناطق کویری ایده‌آل است.

امکان تبدیل آب شور کویر به آب شیرین در ایران با دستگاه تصفیه نانویی

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در رابطه با شیرین سازی آب شور گفت: ما از سال ۱۳۸۶ با هدف توسعه یک فناوری جدید به منظور تولید نانومواد، فعالیت خود را آغاز کردیم. در آن زمان فناوری‌نانو که یک فناوری نوظهور در جهان بود، برای ما یک چالش جذاب محسوب می‌شد، که علاقه‌مند بودیم وارد آن حوزه شویم.

وی افزود: دستگاه نانو کلوئید ساز، گرانول جاذب آرسنیک آب، دستگاه حباب ساز نانویی (نانو کویتاسیون) و گرانول حاوی نانواشیاء α-FeOOH بعنوان جاذب آرسنیک از جمله محصولات نانویی شرکت است؛ یکی از دستگاه آب شور مناطق کویری را به آب شیرین تبدیل می کند.  این دستگاه به‌طور میانگین توانایی تولید ۲ تن گرانول جاذب آرسنیک را به صورت ماهانه دارد.

همچنین  با بیان اینکه در صورت افزایش فروش امکان گسترش خط تولید وجود خواهد داشت، در حال حاضر به فناوری جدیدی در تصفیه پساب‌های رنگی دست پیدا کرده‌ایم. اولین پایلوت موفق این فناوری را در چین پیاده‌سازی کرده‌ایم و از سامانه‌های تصفیه آب این شرکت برای بهبود کیفیت آب چندین شهر در استان‌های مختلف نظیر اردبیل و کرمان استفاده شده است.

نظرات

 
   
 
Captcha