Copy و Paste با کمک واقعیت مجازی بین کامپیوتر و دنیای واقعی

Copy و Paste با کمک واقعیت مجازی بین کامپیوتر و دنیای واقعی

معرفی به دوستان

Copy و Paste بخش لاینفکی از زندگی آنلاین ماست. به صورت روزانه شاید هزار بار از آن استفاده کنیم بدون این که متوجه شویم چنین چیزی چه موهبت بزرگی است. احتمالا بارها با خود فکر کرده‌اید اگر می‌توانستیم اشیا واقعی را نیز کپی و پیست کنیم چقدر زندگی ساده‌تر می‌شد. یک توسعه دهنده خلاق این کار با به کمک واقعیت افزوده انجام داده که در صادقانه‌ترن حالت می‌توان به آن عنوان «خارق‌العاده» داد.

Copy و Paste با کمک واقعیت مجازی بین کامپیوتر و دنیای واقعی

این برنامه «AR Cut & Paste» نام دارد و توسط توسعه‌دهنده و هنرمندی به نام Cyril Diagne ساخته شده است. اما این گونه نیست که به سادگی جسمی را از دنیا واقعی به دنیای دیجیتالی منتقل کنید. برای این که دو با هم تعامل داشته باشند، برنامه مخصوص موبایل، سرور محلی متصل به فتوشاپ در یک کامپیوتر و سرویسی برای تشخیص اجسام و جداسازی آن‌ها از پس‌زمینه‌های آن‌ها نیاز است.

در پشت این‌ها، الگوریتمی برای تشخیص جهت دوربین گوشی که همزمان با فتوشاپ در ارتباط است، قرار دارد به کاربر اجازه می‌دهد تا تصویر به دست آمده را در جای مناسب قرار دهد. البته این برنامه در حال حاضر تنها برای فتوشاپ توسعه داده شده و هیچ اثری هم از انتشار آن برای باقی کاربران وجود ندارد. در هر صورت تا زمانی که بازیگران اصلی چنین قابلیت‌هایی را در سیستم‌عامل خود ارائه نکند، باید امیدوار باشیم توسعه‌دهندگان مستقل ما را به آینده منتقل کنند.

نظرات

 
   
 
Captcha