افزایش عمر ماشین لباسشویی با رعایت نکات زیر

افزایش عمر ماشین لباسشویی با رعایت نکات زیر

معرفی به دوستان

در این گزارش با راهکارهایی آشنا خواهید شد که با توجه و رعایتشان می توانید عمر لباسشویی خود را افزایش دهید.

افزایش عمر ماشین لباسشویی با رعایت نکات زیر

استفاده از یک ماشین لباسشویی تنها در جمع آوری لباس ها و ریختنشان در ماشین خلاصه نمی شود. نکات بسیاری وجود دارد که با رعایت نکردن هر یک از آنها آسیب زیادی به دستگاه ماشین لباسشویی و لباس هایتان وارد می شود. برای بهره برداری بهتر و بیشتر از ماسین لباسشویی و کمک به اقتصاد خانواده خود این نکات را رعایت کنید.

به صدای تق تق دستگاه توجه کنید:

اگر ماشین لباسشویی بر روی سطحی صاف و مناسب نصب نشود یعنی اصطلاحا تراز نباشد، صدای تق تق از آن به گوش می رسد و دچار لرزش می شود. ادامه این وضعیت موجب خراب شدن دستگاه خواهد شد. باید ماشین را تعویض یا هزینه زیادی را صرف تعمیر آن کنید پس اولین اقدام برای از بین بردن این مشکل انتخاب انتخاب سطحی صاف برای نصب لباسشویی است. پس بهتر است نصب آن را به نمایندگی معتبر واگذار کنید و تا زمانی که فرد متخصص ماشین لباسشویی را نزد شما امتحان نکرده است، از آن استفاده نکنید.

زیپ های باز لباس های زیپ دار را ببندید:

هر گاه خواستید لباس های زیپ دار را برای شست و شو در داخل ماشین لباسشویی قرار دهید، ربپ آن ها را ببندید. زیرا زیپ های باز علاوه وارد کردن صدماتی به دستگاه، باعث آسیب رسیدن به لباس های دیگر می شود. با رعایت یک نکته ساده به راحتی می توانید از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

بیش از اندازه پودر داخل ماشین نریزید:

پودر بیش از حد هیچ وقت خوب نیست. اگر می خواهید بعد از شست و شو لباس های تمیز داشته باشید طبق دستور از پودر شوینده استفاده کنید، استفاده بیشتر از حد مجاز از مواد شوینده کار ماشین را مختل می کند.

لباس های داخل ماشین لباسشویی را فورا خالی کنید:

بد بو شدن فضای ماشین و لباس ها ناشی از جمع آوری بیش از یک یا دو روزه لباس هاست. همیشه بعد از اتمام شست و شو لباس هارا از داخل ماشین خارج کنید و در ماشین را باز بگذارید تا خشک شود اگر ماشین لباسشویی بوی بدی می دهد، با نصف فنجان جوش شیرین ماشین را ضدعفونی کنید و بشویید.

برای ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی از پاک کننده های خانگی استفاده کنید:

یک فنجان سرکه و جوش شیرین را داخل ماشین بریزید و ماشین را روشن کنید تا چرخ کوتاهی بزند. با این کار درصد قابل توجهی از باکتری ها از بین خواهند رفت.

شستشوی فیلتر ماشین لباسشویی را فراموش نکنید:

هر چند وقت یک بار فیلتر ماشین لباسشویی را بیرون بیاورید و بشویید

در ماشین را پاک و خشک کنید:

آب‌هایی را که داخل درب ماشین جمع شده است، پاک و خشک کنید تا بوی بدی نگیرد.

عدم توجه به میزان وزن لباس:

باید توجه داشته باشید اگر ماشین لباسشویی 7 کیلویی دارید. میزان وزن لباس مناسبی که باید برای شستشو داشته باشید نهایتا 4 کیلو هست. 3 کیلو گرم دیگر آبی هست که وارد دیگ و جذب لباس می شود و باعث افزایش وزن می شود. به این نکته توجه داسته باشید.

استفاده از شوینده های نامناسب:

اگر از شوینده های پودری استفاده می کنید، دقت داشته باشید که این شوینده باید در آب حل شود، وگرنه بعد از اتمام شستشو وارد منافذ دیگ ماشین لباسشویی می شود و به مرور باعث ایجاد رسوب می شود و مانع آبرسانی کامل به لباس و شستشو می شود.

بستن درب ماشبن لباسشویی بعد از شستشو:

توجه داشته باشید که حتما باید بعد از شستوی لباس و اتمام کار درب لباسشویی رو باز بگذارید. چون هم بوی موادشوینده از بین برود، هم دیگ لباسشویی خشک شود، چون اگر خشک نباشد تولید باکتری و بوی بد می کند.

یکی از عواملی که دیگ لباسشویی بوی بد می گیرد بستن درب ماشین لباسشویی قبل از خشک شدن کامل هست. می توانید برای اطمینان با یک پارچه خشک درون و لاستیک دور درب را خشک کنید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی:

اگر لباسشویی در جای صاف و تراز نباشد، هنگام استفاده از شستشو و خشک کن دچار لرزش زیادی می شود که به مرور به موتور آسیب جدی می رساند. استفاده از دور خشک کن بالا در لباسشویی نقش زیادی در لرزش آن دارد، پس از دور خشک کن بالا استفاده نکنید.

درست استفاده کردن از برنامه های شستشو:

دقت کنید که دلیل تعداد برنامه شستشوی بالا به خاطر این هست که هر لباس در هر شرایطی نیاز دارد با برنامه مخصوص به خودش شسته شود تا بهترین نتیجه را بگیرید. استفاده بی جهت از یک برنامه به صورت مداوم در دراز مدت روی عملکرد شستشو تاثیر می گذارد.

 

نظرات

 
   
 
Captcha