گوگل الگوریتم جدیدی برای موتور جستجوی اش معرفی کرد

گوگل الگوریتم جدیدی برای موتور جستجوی اش معرفی کرد

معرفی به دوستان

نتایج الگوریتم جدید گوگل برای موتور جستجوی آن، که ممکن است در طی زمان دچار تغییراتی شوند، ساده تر می کند.

گوگل الگوریتم جدیدی برای موتور جستجوی اش معرفی کرد

زمانی که از گوگل برای یافتن جواب سوالاتی به خصوص استفاده می کنید، ممکن است توجه کرده باشید که موتور جستجو تلاش می کند مرتبط ترین نتایج را در فرمتی قابل خواندن و مستقیم در صفحه نتایج جستجو برای شما به نمایش درآورد. به استناد اخبار جدید، الگوریتم جدید گوگل قرار است به نحوی ارائه شود که این صفحات اطلاعاتی را که Featured Snippet نام دارند، برای کاربر مرتبط تر کند.

ایده پشت این تغییر از آن جا ناشی شده که برخی از اطلاعات ممکن است در طی زمان تغییر کنند و زمانی که شما برای آن موضوع خاص جستجو می کنید، انتظار دارید که جدیدترین اطلاعات را دریافت کنید. برای مثال، اطلاعاتی مانند قیمت ارز دائما در حال تغییر هستند. در مقابل پاسخ سوالاتی مانند “چرا رنگ آسمان آبی است؟” قرار نیست در طی زمان تغییر کنند.

زمانی که جستجویی در گوگل انجام می دهید، موتور جستجو وب را جهت یافتن مرتبط ترین نتایج جستجو می کند، با این همه ممکن است این نتایج همواره جدیدترین نتایج موجود نباشند چون الگوریتم فعلی گوگل متوجه حساس به زمان بودن برخی از اطلاعات نمی شود.

در مقابل، الگوریتم جدید گوگل با این هدف ایجاد شده که درک موتور جستجو را از اطلاعاتی که ممکن است در طی زمان تغییر کنند، افزایش داده و از این طریق، جدیدترین و مرتبط ترین نتایج را نمایش دهد. برای مثال، اگر در حال جستجو برای تاریخ یک شوی جدید هستید، گوگل سعی می کند به جای یافتن نتایجی تخمینی بر پایه مقالات قدیمی، نتایجی را پیدا کند که تاریخ مرتبط تری دارند.

نظرات

 
   
 
Captcha