بررسی های اخیر نشان می دهد;

ادامه روند خاموشی ها در سالهای آینده قطعی است

معرفی به دوستان

براساس نظرات کارشناسان ادامه روند خاموشی ها در سالهای آینده را قطعی دانست و گفت: مشکلات پیش آمده در صنعت برق نتیجه سیاست گذاری های غلط سال های گذشته بوده است.

ادامه روند خاموشی ها در سالهای آینده قطعی است

آرش جالبی در نشستی با موضوع «مقایسه فرصت های سرمایه گذاری در حوزه نیرو با سایر بخش های اقتصادی» اظهار داشت: صنعت برق نقش بی بدیلی در توسعه صنایع دارد به طوری که از آن به عنوان زیر ساختِ زیرساخت ها نام برده می شود.

وی افزود: موضوعات مربوط به مشکلات صنعت برق مکرر و سالهاست که بیان می شود و متاسفانه به نظر می رسد که اراده ای برای حل موضوعات و مشکلات برق وجود ندارد.

خاموشی هم چنان در انتظار صنعت برق

وی روند متوسط نرخ رشد مصرف برق را 5 درصد و روند متوسط نرخ رشد تولید ظرفیت برق را 3 درصد عنوان کرد و گفت: این یعنی ایجاد شکاف بین مصرف و تولید و با این روند طبیعی است که به سمت خاموشی در صنعت برق پیش خواهیم رفت.

معاون اقتصادی هلدینگ برق و انرژی صبا افزود: مشکلات پیش آمده در صنعت برق نتیجه سیاست گذاری های غلط سال های گذشته بوده است و از جمله مهمترین سیاست های غلط، عدم افزایش نرخ برق و انحصاری بودن آن است.

وی افزود: رشد فزاینده مصرف برق و توسعه نیافتن تولید متناسب با آن به دلایل مختلفی همچون تحریم ها ،‌ جذاب نبودن سرمایه گذاری در این حوزه ، مطالبات، مقررات رو به رو با سرمایه گذاران رخ داده است.

جالبی ادامه روند خاموشی ها در سالهای آینده را قطعی دانست و گفت: حتی با وضعیت و مشکلات پیش آمده فعلی نیز شاهد اقدام مناسبی از سمت وزارت نیرو نیستیم؛ اینکه بگوییم چند هزار مگاوات را مدیریت مصرف کردیم به هیچ وجه صحیح نیست بهتر است بگوییم خاموشی دادیم و مصرف را کنترل کردیم؛ که متاسفانه نتیجه این خاموشی ها و محدودیت ها علاوه بر سلب آسایش مردم، باعث گرانی مواد اساسی اولیه از جمله فولاد و سیمان و ... شد که قطعا اثرات این گرانی ها به مرور در زندگی مردم نمایان خواهد شد.

نظرات

 
   
 
Captcha