12 ماه برق رایگان در صورت اثبات اشتباه در قبوض برق

12 ماه برق رایگان در صورت اثبات اشتباه در قبوض برق

معرفی به دوستان

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه تمام وضعیت قبض‌های صادرشده برق در سایت شرکت‌های توزیع برق برای مشترکان و مردم قابل رؤیت است گفت: پس از طرح حذف قبوض کاغذی برق از مهرماه سال جاری،مشترکان در صورت هر گونه اشتباه در میزان و نحوه محاسبه تعرفه می‌توانند تا یک سال از برق رایگان استفاده کنند.

12 ماه برق رایگان در صورت اثبات اشتباه در قبوض برق

مصطفی رجبی مشهدی در پاسخ به این سئوال که هزینه دریافتی نامریی در قبض‌های برق که این روز‌ها به صورت پیامکی شده اکثر مردم را گله‌مند کرده و آن‌ها اعلام می‌کنند که هزینه برق مصرفی آن‌ها نسبت به زمانی که قبض کاغذی برق برای آن‌ها صادر می‌شد بیشتر شده است گفت: قبض‌های قدیمی برق به راحتی در سایت شرکت‌های توزیع برق قابل رویت است و مردم و مشترکان می‌توانند به راحتی با مراجعه به این سایت‌ها از وضعیت خود و میزان مصرف برق خود مطلع شوند.

وی با تاکید بر اینکه تعرفه برق افزایش نداشته است ادامه داد: تعرفه برق از اردیبهشت امسال برای مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت کنند ۷ درصد و برای مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند ۱۸ درصد افزایش یافت؛ این برنامه در صورتی در حال اعمال است که باید اذعان کنم که در مناطق عادی الگوی مصرف در تابستان ۳۰۰ کیلووات ساعت و در زمستان ۲۰۰ کیلووات ساعت است و چنانچه مشترکان برق الگوی مصرف برق را رعایت کنند مشمول آن ۱۶ درصد نمی‌شوند.

* ۸۰ درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند

رجبی مشهدی تاکید کرد:در حال حاضر ۸۵ درصد مشترکان برق الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و شامل آن افزایش ۱۶ درصدی تعرفه‌ها نمی‌شوند و باز هم تاکید می‌کنیم که هیچ افزایش تعرفه برقی به غیر از مصوبه دولت برای مشترکان و مردم اعمال نمی‌شود.

سخنگوی صنعت برق خاطر نشان کرد: چنانچه هر گونه اشتباهی بر روی قبوض مشترکان اعمال شود که نشان دهد مصرف برق آن‌ها به میزان تعرفه آن‌ها نبوده و آن‌ها جزء خوش مصرف‌ها بودند برق آن‌ها رایگان محاسبه خواهد شد.

به گفته وی، امسال در تابستان برای خوش مصرف‌ها بالغ بر ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش خوش مصرفی در نظر گرفته شد و این برنامه در زمستان نیز در حال اعمال شدن است.

نظرات

 
   
 
Captcha